İş ve Sosyal Güvenlik

  • Ana Sayfa
  • Hizmetlerimiz
  • İş ve Sosyal Güvenlik

İş ve Sosyal Güvenlik

İşçi çalıştıran her firma ve işletme bulunduğu ülkenin yasal zorunluluklarına uymak zorundadır. Elbette bu yasal prosedüre uygun hareket edebilmek için SGK danışmanlığı çerçevesinde hizmetlere ihtiyaç bulunduğu açıktır. Bu noktada kurumsal SGK danışmanlık hizmetleri konusunda uzun yıllara dayalı bilgi birikimi ve tecrübeye sahip firmamızın çalışmalarından azami oranda faydalanabilirsiniz. Zira oldukça ağır kanuni cezaların söz konusu olduğu bu alanda doğru adımları atmak son derece önem taşımaktadır. 5510 sayılı kanun çerçevesinde şekillenen işçi ve işveren hakları ile bunların uygulanması ve takibi Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı kontrolünde hayata geçirilmektedir.

Çalışanların maddi ve manevi haklarının korunmasına yönelik kanun özellikle işletmeler açısından hiç kuşkusuz pek çok sorumluluğu beraberinde getirmektedir. Bu nedenle kurumsal SGK danışmanlık hizmetleri alarak güvenli bir ticari faaliyet yürütmek firmalar için hayati öneme sahiptir. Elbette ayrıntılı ve kapsamlı bilgiler içeren bu danışmanlık hizmetleri içerisinde ek 16. madde gereği prim teşvik uygulamaları da yer almaktadır. Bunun yanı sıra;

Emeklilik işlemleri

Özlük hakları

İş kazası veya meslek hastalığı ile ilgili konular

Asgari işçilik hesaplamaları

Sosyal güvenlik eğitim uygulamaları

İnsan kaynakları ve planlama

İşyeri eğitimi ve bilgilendirme

Bireysel emeklilik

Yurtdışı borçlanması

Tarım tevkifat

Hizmet birleştirme

Doğum veya askerlik borçlanması

SSK veya Bağ -Kur işlemleri

Ortaya çıkan ihtiyaçlara göre sürekli olarak yenilenmesi ve bu ihtiyaçların karşılanması noktasında cevap vermesi için Sosyal Sigortalar ve Güvenlik Mevzuatı sürekli güncellenmektedir. Dolayısıyla bu yenilikleri takip ederek yasal sorumlulukların yerine getirilmesi işletmeler açısından büyük öneme sahiptir. Başta SGK danışmanlığı hizmetleri olmak üzere çalışma hayatına dair tüm konularda kuruluşumuz işletmelere profesyonel destek sağlamaktadır. Siz de firmanıza değer katmak, çalışanlarınızın özlük haklarıyla ilgili karşılaştığınız sorunlara çözüm bulmak, yararlanabileceğiniz sigorta teşviklerini öğrenmek ve iş gücü piyasasıyla ilgili diğer sorularınızla alakalı olarak destek hatlarımızdan 7/24 faydalanabilirsiniz.